Poszukiwany listem gończym próbował ukryć się przed policjantami w kościele

kościół
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Młody mężczyzna poszukiwany listem gończym wpadł, bo rzucił się do ucieczki podczas legitymowania grupy osób spożywających alkohol w miejscu publicznym.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy na ul. Diamentowej w Lublinie. Policjanci z III komisariatu patrolując okolicę zauważyli grupę osób, która spożywała alkohol w miejscu publicznym. Podczas legitymowania młodych mężczyzna nagle jeden z nich rzucił się do ucieczki.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, najpierw radiowozem, potem pieszo. Po chwili uciekinier skierował się w stronę pobliskiej parafii. Następnie przeskoczył przez ogrodzenie chcąc ukryć się w kościele. Nie zdążył znaleźć kryjówki, ponieważ szybko wpadł w ręce policjantów.

Szybko wyszedł na jaw powód jego ucieczki. Kiedy mundurowi sprawdzili jego dane w policyjnym systemie, okazało się, że 24-latek poszukiwany jest listem gończym, ponieważ ma do odsiadki karę roku pozbawienia wolności za dokonany wcześniej rozbój.

W momencie doprowadzania 24-latka do radiowozu, w pobliżu pojawiła się grupa innych osób, która zainteresowana była powodem zatrzymania ich znajomego.

Szczególnie agresywny i wulgarny okazał się 25-latek z Lublina, który nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Nie dość, że nie chciał okazać dokumentów, próbował uciekać, w dodatku celowo na trawnik wyrzucił niedopałek. Mężczyzna został po chwili zatrzymany i wkrótce także odpowie przed sądem za swoje przewinienia” – mówi podkom. Anna Kamola z biura prasowego lubelskiej policji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.