Posypały się mandaty, kierowcy tracili prawa jazdy. Pracowity weekend lubelskiej drogówki

68 151668
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ujawnionych zostało ponad 650 wykroczeń i zatrzymanych 5 kierowców pod wpływem alkoholu.

Przez ostatni weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się na miejscach szczególnie zagrożonych tj. rejon przejść dla pieszych, ruchliwe trasy oraz miejsca, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do wypadków. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali blisko 800 uczestników ruchu drogowego, ujawniając ponad 650 wykroczeń. Funkcjonariusze zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu.

„Jednym z zatrzymanych był 29-letni kierowca volkswagena, którzy przy ulicy Krasińskiego uszkodził cztery zaparkowane samochody. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.