Postępuje budowa na ostatnim odcinku S19. Kiedy otwarcie trasy Niedrzwica-Kraśnik?

Widok na MOP Rudnik S19
Widok na MOP Rudnik S19 | fot. GDDKiA

Trwa budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S19 Lublin-Rzeszów na terenie województwa lubelskiego. Zaawansowanie prac na blisko 20 km odcinku między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem wynosi ok. 80 procent.

Budowa S19 Niedrzwica-Kraśnik

Odcinek S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem jest ostatnim, który nie został jeszcze oddany do użytku. Na tym odcinku w dalszym ciągu prowadzone są prace budowlane. Z przekazanych informacji przez GDDKiA wynika, że zaawansowanie robót wynosi ok. 80 procent.

„Na trasie głównej trwają prace wykończeniowe, związane m.in. z montowaniem barier, oznakowania pionowego, bramownic, ekranów akustycznych, czy ogrodzeń. Prawie na całym odcinku ułożona jest warstwa ścieralna nawierzchni” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Trwają także prace przy budowie MOP-ów, dróg lokalnych, serwisowych, a także prace wykończeniowe przy obiektach inżynierskich.

„Planujemy, że droga zostanie udostępniona kierowcom w II kwartale br.” – dodaje Minkiewicz.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.