Posprzątają Bystrzycę w ramach akcji World Cleanup Day 2022

Śmieci w Bystrzycy
Śmieci w Bystrzycy | fot. czytelnik Szymon

Już 17 września odbędzie się kolejna edycja World Cleanup Day 2022, czyli Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata. Tego dnia grupa wolontariuszy ruszy w spływ kajakami po Bystrzycy, by posprzątać rzekę.

World Cleanup Day 2022 Lublin

World Cleanup Day to cykliczna impreza realizowana w 191 krajach. Idea narodziła się w Estonii w 2008 roku, kiedy to 50 tys. osób w całym kraju zbierało śmieci przez 5 godzin. Od tamtej pory projekt rósł, dołączały do niego kolejne państwa i organizacje, a do jego organizacji angażowało się coraz więcej wolontariuszy z całego świata. W roku 2020, mimo pandemii sprzątało już 11 milionów osób!

W tym roku World Cleanup Day odbędzie 17 września. W Lublinie za akcję odpowiada grupa Posprzątajmy Lublin. Tym razem za cel obrano rzekę Bystrzycę. Wolontariusze chcą oczyścić tereny zielone przy rzece wzdłuż ul. Turystycznej oraz samą rzekę sprzątając ją z kajaków.

„Zaczynamy o godz. 9:00 na miejskim terenie leśnym za nieruchomością MPWiK przy ul. Azaliowej 6 w Lublinie, obok pozostałości starego mostu. Sprzątamy ten teren i wodujemy kajaki. Płyniemy i sprzątamy wzdłuż ul. Turystycznej do ul. Łagiewnickiej za oczyszczalnią ścieków Hajdów. Zmieniamy tam osoby w kajakach i płyniemy dalej do miejscowości Turka i Sobianowice na terenie Natura 2000 do przystani kajakowej na ternie gminy Wólka” – mówi Mateusz Piekarski z grupy Posprzątajmy Lublin.

Organizatorzy akcji zapewniają worki, rękawiczki i wodę. Po akcji zaplanowano wspólnego grilla nad Zalewem Zemborzyckim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.