Pościg za motocyklistą na terenie Lublina

Przewrócony motocykl
Fot. KMP Lublin

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę odpowie 18-letni mieszkaniec Lublina. Przez kilka kilometrów, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi uciekał motocyklem przed mundurowymi.

Niebezpieczna jazda w Lublinie

W piątek na ulicy Piłsudskiego w Lublinie policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na niebezpieczną jazdę motocyklisty. Gdy wydali mu polecenia do zatrzymania, mężczyzna zaczął uciekać.

Pościg trwał przez kilka kilometrów. Motocyklista nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Uciekając, stwarzał duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W miejscowości Tomaszowice stracił panowanie nad jednośladem i się przewrócił. Jednak dalej próbował kontynuować ucieczkę, biegnąc przez pole. Funkcjonariusze drogówki nie dali za wygraną i zatrzymali 18-latka.

Mężczyzna był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak wyjaśnił, tego samego dnia kupił motocykl i wybrał się na jazdę próbną. 18-latek w związku z ucieczką usłyszy poważne zarzuty. Grozić może mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo poniesie konsekwencje za popełnione wykroczenia — informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.