Pościg niczym z filmu akcji. Uciekający staranował radiowóz, padły strzały

68 96549

Blisko 2 promile alkoholu miał 35-latek, który swoim volkswagenem staranował policyjny radiowóz. Wcześniej uciekał przed mundurowymi przez kilkanaście kilometrów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed godziną 16:00. Policjant z Lubartowa jadąc do służby zauważył volkswagena, którego kierowca miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Auto zmierzało krajową „19” w kierunku Kocka.

Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca jest pijany i o wszystkim powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Skierowani we wskazany rejon policjanci nie mieli najmniejszych problemów z namierzeniem volkswagena. Jednak jego kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli i rozpoczął ucieczkę.

– Po kilkunastu kilometrach w okolicach Kocka zjechał na polne drogi gdzie próbował zgubić ścigających go policjantów. Do akcji włączył się kolejny radiowóz, który odciął drogę ucieczki piratowi – komentuje mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej policji.

Uciekinier jednak nie zwracał uwagi na blokadę i z całym impetem, jadąc blisko 100 km/h staranował radiowóz. Jego zapału nie ostudziły nawet strzały oddane przez mundurowych. Policjantom udało się w ostatniej chwili odskoczyć na bok czym z pewnością uratowali swoje życie.

– O sile uderzenia może świadczyć fakt, że volkswagen po zderzeniu zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej na zaoranym polu. Jednak jego kierowca nie dawał za wygraną i próbował uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany i obezwładniony – dodaje Paśnik.

Kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Firlej. Badania wykazały, że był pod wpływem blisko 2 promili alkoholu. Został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Jeden z policjantów biorących udział w pościgu doznał urazu ręki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.