Porzucony samochód na sprzedaż. ZDiM licytuje porzucone na ulicy auto

kluczyki do samochodu
Kluczyki do samochodu | fot. Adobe Stock

Porzucone pojazdy często szpecą i zajmują miejsca postojowe. Po usunięciu takiego pojazdu właściciel ma 6 miesięcy, by je odebrać. Jeśli tak się nie stanie, pojazd przechodzi na własność miasta. Jedno z takich aut właśnie będzie licytowane przez ZDiM.

Licytacja porzuconego samochodu Lublin

Z ulic miasta usuwane są pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są od dawna używane. Takie samochody usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi miasto ma podpisane umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru pojazdu. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt po auta się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy.

Najbliższa licytacja porzuconych aut organizowana przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie odbędzie się 9 maja w siedzibie ZDiM przy ul. Krochmalnej. O godz. 9.00 będzie licytowany samochód marki Renault Laguna II 1.8 MR’01 wersja: Expression, nr rejestracyjny LU24805, nr VIN: VF1BG0B0524319009, rok produkcji 2001. Pojazd nieeksploatowany od kilku miesięcy, brak dowodu rejestracyjnego, brak kluczyków. Cena wywoławcza to 900 zł.

W licytacji mogą wziąć udziały osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.