Porzucone rowery miejskie w Lublinie. Co zrobić, gdy znajdziemy taki rower?

porzucony rower miejski lublin
Porzucony rower miejski w Lublinie | fot. czytelnik Arek

W ostatnim czasie dostajemy od naszych czytelników dużo zdjęć z porzuconymi rowerami miejskimi, na które przypadkiem się natknęli. Co zrobić, gdy znajdziemy porzucony rower?

Użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego porzucają jednoślany na ulicy, w krzakach, lesie czy nawet w rzece. Takie przypadki porzuconych rowerów miejskich w ostatnim czasie zarejestrowali nasi czytelnicy, którzy odnajdywali je całkiem przypadkowo. Co zrobić z takim rowerem? Czy powinniśmy to gdzieś zgłosić?

– Osoby, które znalazły porzucony rower powinny skontakować się z naszą infolinią pod numerem 22 244 13 13 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00) i zgłosić miejsce, w którym znajduje się jednoślad. W ramach wdzięczności takiej osobie, doładowujemy konto w naszym systemie kwotą 5-10 zł – wyjaśnia Marek, rzecznik prasowy Nextbike, firmy, która jest operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Za odprowadzenie go (po wcześniejszym kontakcie z firmą Nextbike) do najbliższej stacji, jego konto użytkownika wypożyczalni rowerów zostanie doładowane kwotą 10 zł. Jeżeli tylko zawiadomi o takim fakcie, jego konto zostanie zasilone kwotą 5 zł.

Czytaj także: Wypożyczony rower miejski rzucił na tory. Po jednośladzie przejechał pociąg

Zdażają się też przypadki, że z jakiś przyczyn, rower nie wraca do jednej ze stacji (kradzież) lub został uszkodzony. W pierwszym przypadku użytkownik będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni i zapłacić za rower 2 tys. zł. W drugim przypadku – będzie musiał zapłacić za jego naprawę według cennika dołączonego do regulaminu wypożyczalni.

– Obowiązuje nas i użytkowników regulamin, który po przekroczeniu 12 godzin wypożyczenia roweru, nakłada na użytkownika kara w wysokości 200 zł. W przypadku utraty lub całkowitemu zniszczeniu jednośladu użytkownik jest obciążany kwotę 2 tys. zł – tłumaczy Pogorzelski.

Trzeba pamiętać, że użytkownicy miejskiego roweru nie są anonimowi. System odnotowuje zarówno kto wypożyczył rower jak i który (jednoślady posiadają identyfikatory). Pamiętajmy, że każda ze stacji jest wyposażona w kamery monitoringu.

Zobacz także: Ktoś wypożyczył rowery miejskie i porzucił je przy… Lidlu. Jaka kara dla użytkownika?

Jeśli masz zdjęcie porzuconego roweru miejskiego, prześlij nam na redakcyjnego maila: [email protected]

ZDJĘCIA

porzucony rower miejski ulica późna
Porzucony rower przy ul. Późnej | fot. czytelnik Michał

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A co w przypadku jeśli ktoś nie korzysta z wypożyczalni rowerów a takowy znalazł? Też mu doladują konto na wypożyczenie mimo że nie ma konta w wypożyczalni? Czy wypłaca 10%wartości? Czasami taki rower porzucony widzę więc mogę na busa wrzucić.

  2. 5-10 zl… Smiech na sali. To jest 10% ze znaleznego? Niech sie nie osmieszaja. Firma przytulila miliony a ludziom ze znaleznego daja po 10 zl… Nawet na paczke fajek nie starczy

  3. Pod głównym wejściem do sklepu Bazar na rogu 1000 lecia i Lubartowskiej od strony 1000 lecia stoi porzucony rower miejski. 20.07.2019, godz 13:30