Porywisty wiatr na terenie woj. lubelskiego. IMGW wydało ostrzeżenie

powalone drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na terenie województwa lubelskiego, osiągającym w porywach do 80 km/h.

„Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu i północnego zachodu” – prognozuje Anna Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W dzień na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. W centrum zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, a na południu pogodnie.

Temperatura maksymalna na północnym wschodzie i północy kraju od 8°C do 13°C, w centrum oraz w rejonach podgórskich od 14°C do 17°C, na południu i południowym zachodzie od 18°C do 21°C.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Najwięcej rozpogodzeń na północy i krańcach południowych kraju. Na północnym wschodzie, wschodzie i lokalnie w centrum możliwe słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna w rejonach dłużej utrzymującego się zachmurzenia oraz nad morzem od 3°C do 7°C, w obszarach rozpogodzeń na północy i południu kraju od -2°C do 2°C.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.