Porwanie 3-letniej Amelki i jej matki w Białymstoku. Uruchomiono Child Alert

Zdjęcie zaginionej Amelki | materiały prasowe

Policja poszukuje 3-letniej Amelki, która została porwana razem ze swoją mamą. Za porwaniem może stać ojciec dziewczynki. Policja uruchomiła procedurę Child Alert.

Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały porwane przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku. Kobieta spacerowała po osiedlu ze swoją córką oraz babcią.

Z ustaleń policji wynika, że sprawcami uprowadzenia byli dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy wepchnęli Amelię i jej matkę do samochodu marki Citroen, który później został porzucony.

Auto zostało wypożyczone z jednej z wypożyczalni samochodów. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że porwanie mógł zlecić mąż 25-letniej kobiety i ojciec dziecka. Policja nie potwierdza tej informacji.

W związku ze sprawą uruchomiono Child Alert – system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka. Jego celem jest jak najszybsze poinformowanie społeczeństwa za pośrednictwem wszystkich dostępnych mediów o zaginionym lub uprowadzonym małoletnim.

Amelka ma niebieskie oczy i jasne włosy spięte w kok. Ubrana była w różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem, szare spodnie i granatowe buty.

Wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o nim, policja prosi o kontakt z bezpłatnymi numerami telefonów 995 (Child Alert) lub 997 (dyżurny numer policji).WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.