Port Lotniczy Lublin wspiera CarSharing

IMG 20181126 123751 resized 20190128 093424175
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od piątku użytkownicy PANEK CarSharing parkują auta na minuty Lotnisku Lublin bezpłatnie. Port Lotniczy Lublin to pierwszy port w Polsce, który otwarcie wsparł CarSharing w Polsce.

CarSharing, popularnie zwany samochodami na minuty, to coraz popularniejsza forma transportu. Dzięki dużej dostępności samochodów, szybkiej rejestracji, łatwości korzystania i przystępnej cenie, CarSharing stał się doskonałym uzupełnieniem transportu publicznego i alternatywą dla posiadania prywatnego samochodu.

Dzięki temu, że z jednego samochodu korzystać może kilka osób dziennie, auta nie zajmują miejsc parkingowych, jak w przypadku pojazdów prywatnych, które ponad 90% czasu stoją bez użycia.

Po niedawnym zaingerowaniu usługi CarSharingu w Lublinie, firma PANEK CarSharing zgłosiła się z prośbą o udostępnienie miejsc parkingowych na terenie Portu Lotniczego Lublin.

Mamy już za sobą negocjacje z Lotniskiem Okęcie i Modlin, żaden z portów nie zgodził się na bezpłatne korzystanie z parkingu, tym bardziej jest nam miło, że Zarząd Lublin Airport, taką zgodę wydał. Odbieramy to jako wkład w rozwój usługi, jest to ogromne wsparcie dla mieszkańców aglomeracji lubelskiej i okolicznych miejscowości. Wkrótce planujemy rozszerzenie naszej strefy wynajmu samochodów w Lublinie i okolicach, co spowoduje, że jeszcze więcej osób dojedzie na lotnisko łatwo, szybko i tanio” – informuje Leszek Leśniak, Dyrektor Panek CarSharing.

Dzięki zwolnieniu z opłat, dojazd na lotnisko będzie zdecydowanie tańszy, w porównaniu do Warszawy i Modlina, gdzie użytkownicy płacą 9 zł za pozostawienie i 9 zł za wynajem samochodu na terenie portów.

Jak za darmo zaparkować autem na minuty na lotnisku?

W celu skorzystania z parkingu na terenie Lublin Airport należy pobierać bilet z automatu przy wjeździe, samochód można zatrzymać w dowolnym miejscu. Wyjazd z parkingu odbywa się po uprzednim odebraniu nowego biletu z biura obsługi parkingu.

Jesteśmy zadowoleni z dostępności tej nowej usługi dla naszych pasażerów. Realizowany przez naszego partnera projekt carsharingu wpisuje się w intermodalne założenia naszej infrastruktury, łączącej różne środki transportu, a dodatkowo uwzględnia niezwykle ważne aspekty środowiskowe” – dodaje prezes portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Dzięki wsparciu Lublin Airport oraz przy pomocy Urzędu Miasta Lublin, usługa CarSharingu może się rozwijać dynamicznie. PANEK CarSharing udostępnił mieszkańcom Lublina 100 samochodów Toyota Yaris oraz możliwość podróży i pozostawiania samochodów zarówno w strefie Warszawy, jak i Lublina.

Przeczytaj także:

>> Wypożyczalnia aut Panek CarSharing wjeżdża do Lublina [CENNIK]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.