Port Lotniczy Lublin podsumowuje rok. Ponad 455 tys. obsłużonych pasażerów

Inauguracyjny lot BRAVO AIRWAYS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Port Lotniczy Lublin

W 2018 roku Port Lotniczy Lublin obsłużył 455 tys. pasażerów, realizując tym samym założony plan. Był to najlepszy wynik w historii lubelskiego lotniska, o 6% lepszy od roku poprzedniego.

Dużym sukcesem okazało się krajowe połączenie do Warszawy, które umożliwiło pasażerom komunikację z największymi ośrodkami miejskimi w Polsce, ale także zwiększyło znacznie dostępność oferty kierunków międzynarodowych.

„Rok 2018 obfitował w wiele wydarzeń ważnych dla naszego lotniska. Zarówno pozytywnych, jak uruchomienie dogodnych połączeń przesiadkowych do Warszawy i zapowiedź zwiększonej częstotliwości lotów na tej trasie, zapowiedź uruchomienia połączeń do Antwerpii, czy zwiększenia liczby lotów do Londynu” – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W 2018 roku wykonano 5 283 operacji lotniczych. Najlepszym miesiącem był sierpień, kiedy z lotniska skorzystało blisko 44 550 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także wakacyjne połączenie do Bułgarii obsługiwane przez linie lotnicze Small Planet od 19 czerwca do 7 września. Na tej trasie obsłużono blisko 6,5 tys. podróżnych.

„W 2019 roku będziemy odczuwali negatywne skutki zmian w siatce połączeń, dlatego spodziewamy się spadków w pierwszym i drugim kwartale tego roku. Później jednak sytuacja powinna się stopniowo poprawiać i prognozujemy ruch na poziomie zbliżonym do wyników z 2018 roku” – dodaje Krzysztof Wójtowicz.

Przeczytaj także:

>> Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin dobiega końca [ZDJĘCIA]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.