Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin dobiega końca [ZDJĘCIA]

Wejście hali ogólnej do nowego punktu kontroli bezpieczeństwa
Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin

Obecnie wykonywane są prace wykończeniowe i instalacje ostatnich elementów, w tym nowych stanowisk kontroli paszportowej. Otwarcie terminala na przełomie marca i kwietnia.

Wewnątrz dobudowanej części terminala wykonano ścianki działowe i posadzki, montowane są także sufity podwieszane. Po zakończeniu robót, rozpocznie się procedura odbiorów jakościowych obiektu.

W dalszej kolejności nastąpi wyposażenie zarówno przestrzeni odprawy pasażerów, jak i części komercyjnej (kawiarni oraz dwóch sklepów wolnocłowych). W najbliższym czasie wykonawca, firma Strabag, rozpocznie także porządkowanie terenu budowy.

W hali zlokalizowane są m.in. poczekalnia dla pasażerów strefy Schengen, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia służbowe Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej i Służby Granicznej, poczekalnie komercyjne, salonik „business lounge” dla pasażerów strefy Schengen, toalety i pomieszczenia techniczne.

Realizacja inwestycji, łącznie z odbiorami technicznymi, potrwa do marca 2019 r. Koszt to 10,6 mln zł netto.

ZDJĘCIA | PORT LOTNICZY LUBLIN

Fasada południowa
Patio
Widok nowej hali Schengen
Wyjście nr 3 od strony północnej
Fasada szklana od strony północnej
Nowe stanowiska kontroli paszportowej 2
Nowe stanowiska kontroli paszportowej
Strefa sklepów wolnocłowych 2
Strefa sklepów wolnocłowych 3
Strefa sklepów wolnocłowych
Widok na halę Schengen
Widok nowej hali Schengen wyjścia nr 3 i 4
Widok nowej hali Schengen wyjścia nr 4 i 5
Antresola techniczna z centralami wentylacyjnymi

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.