Port Lotniczy Lublin obsłużył już pół miliona pasażerów

pół miliona port lotniczy lublin
W czwartek 23 lipca Port Lotniczy Lublin obsłużył półmilionowego pasażera. Jest nim Pani Elżbieta Słonina, która przyleciała z Londynu (Luton) na pokładzie samolotu linii lotniczych Wizz Air.

Na lotnisku, wyjątkowego pasażera przywitali przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin oraz linii lotniczych Wizz Air. Pani Ela otrzymała od Wizz Air voucher na zakup biletów o wartości 500 zł oraz komplet walizek od Portu Lotniczego Lublin.

Cieszy nas rosnąca liczba podróżnych, korzystających z lubelskiego lotniska. Znaczną część tego ruchu obsługują linie Wizz Air, z którymi ściśle współpracujemy i analizujemy możliwości rozwoju kolejnych połączeń. Nowe trasy otwierane przez tego przewoźnika i uruchomienie bazy operacyjnej pokazuje, że nasze lotnisko ma duży potencjał – mówi  Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Obecnie, za pośrednictwem linii lotniczych Wizz Air z Lublina można polecieć do Londynu (Luton), Oslo (Sandefjord Torp), Sztokholmu (Skavsta). 14 września w Porcie Lotniczym Lublin zostanie uruchomiona baza Wizz Air. Dzięki temu na mapie połączeń lubelskiego lotniska pojawią się kolejne destynacje: Doncaster (Sheffield), Bruksela (Charleroi) oraz Glasgow. Zwiększona zostanie także częstotliwość lotów do Londynu i Oslo.

Cieszymy się z powitania półmilionowego pasażera na lotnisku w Lublinie, szóstej bazie Wizz Air w Polsce, której działalność zostanie zainagurowana już we wrześniu. Wkrótce samolot Airbus A320 będzie stacjonował w Lublinie na stałe i obsługiwał trzy nowe trasy do Brukseli Charleroi, Doncaster Sheffield i Glasgow. Mamy nadzieję, że będziemy obserwować dalszy, dynamiczny rozwój lotniska i linii lotniczych Wizz Air w regionie, napędzany przez wielu zadowolonych pasażerów, takich jak Pani Elżbieta. Świętowanie przewiezienia 500 000 pasażerów, to także okazja do podziękowania lotnisku za niesamowite zaangażowanie w zwiększanie potencjału Portu Lotniczego Lublin i do pogratulowania świetnych wyników w ostatnich miesiącach. Wizz Air jest dumy, iż może mieć swój udział w sukcesie lotniska – powiedział Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

materiały prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.