Poranny pożar pustostanu w centrum Lublina. Strażacy przez ostatnie lata interweniowali tu już 15 razy

Pustostan przy ul. Czwartek 14
Pustostan przy ul. Czwartek 14 | fot. Dominik Wąsik

Pustostan przy ul. Czwartek w Lublinie jest już bardzo dobrze znany lubelskim strażakom. Dzisiejszego poranka interweniowali już kolejny raz do pożaru tego budynku. Tym razem ogień objął poddasze, w środku nie było nikogo.

Pożar pustostanu przy ul. Czwartek

Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali w czwartek (20.04) o godzinie 6:00. Ze zgłoszenia wynikało, że płonie poddasze pustostanu przy ul. Czwartek 14. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, w tym 15 strażaków.

Walka z ogniem nie była łatwa, bo pożar objął poddasze budynku. Strażacy musieli wybić otwór, przez który dostali się do środka. Strażacy przyznają, że mogło dojść do podpalenia przez osoby bezdomne, które mogą zamieszkiwać ten pustostan. W chwili pożaru nikogo nie było w budynku.

Interwencja strażaków zakończyła się w okolicy godziny 8:00. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń przekazał, że od 2015 r. strażacy interweniowali już 15 razy do pożarów tego pustostanu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.