Poranna akcja trzeźwość. 4 kierowców „na podwójnym gazie”

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z drogówki przeprowadzili poranne działania „trzeźwość”. W efekcie ujawniono 4 uczestników ruchu „na podwójnym gazie”.

Przebadano ponad 1100 kierujących

Głównym celem wczorajszych działań na ulicach Lublina było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci zaplanowali kontrole trzeźwości przede wszystkim w godzinach porannych.

Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

W trakcie kontroli trwających zaledwie kilka godzin mundurowi sprawdzili 1103 uczestników ruchu. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 4 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

Ponadto zatrzymany został 42-latek, który posiadał dwa prawomocne zakazy kierowania pojazdami. Wpadł też poszukiwany 57-latek.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności — komentuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.