Popularne pole między blokami znowu się zazieleni konopiami

Pole konopi firmy Hemplab przy ul. Jantarowej w Lublinie
Pole konopi firmy Hemplab przy ul. Jantarowej w Lublinie | fot. Hemplab

Firma z Lublina zajmująca się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych znowu to zrobiła! Pole uprawne przy ul. Jantarowej na Węglinie Południowym zazieleni się konopiami.

Konopie na polu w Lublinie

O firmie Hemplab zrobiło się głośno w całej Polsce w ubiegłym roku. A to za sprawą pola między blokami przy ul. Jantarowej w Lublinie. Firma wydzierżawiła półhektarowy grunt od jednego z najpopularniejszych rolników w Polsce – Janusza Wydry, który następnie obsiała konopiami włóknistymi.

O tym pisaliśmy tu: Był rzepak, będą konopie włókniste. Firma z Lublina obsiała pole pomiędzy blokami na środku osiedla

Konopie, które rosną na lubelskim osiedlu, to odmiana konopi włóknistych Cannabis Sativa L – nie zawiera THC i jest pozbawione substancji psychoaktywnych. Mimo to podczas ubiegłorocznej uprawy nie brakowało śmiałków, którzy z ogrodzonego pola kradli krzaki konopi włóknistych.

We wrześniu właściciel uprawy zorganizował żniwa konopne, w trakcie których wszyscy chętni mogli przyjść i zabrać ze sobą tyle roślin, ile byli w stanie sami zebrać. A chętnych nie brakowało mimo niesprzyjającej pogody.

Więcej: Właściciele plantacji konopi między blokami na Węglinie zapraszają na żniwa. Na każdego czeka niespodzianka

Konopie wróciły na pole między blokami

Podczas ubiegłorocznych żniw konopnych przedstawiciele firmy Hemplab oznajmili, że wydzierżawili popularne pole na kolejny rok. Na początku czerwca na pole pomiędzy blokami przy ul. Jantarowej wjechał traktor. Pole ponownie zostało obsiane konopiami włóknistymi.

Pole powinno się zazielenić już za ok. 2 tygodnie, kiedy nasiona konopi zaczną kiełkować. Zbiory odbędą się pod koniec września, a same rośliny osiągną wysokość ok. 3-4 metrów.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.