Popularne lody wycofane ze sprzedaży. Doszło do pomyłki w fabryce

lody na patyku
Lody na patyku | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży trzech partii lodów firmy Mars, które można było kupić w Żabce i Biedronce. Na etykiecie nie było informacji o alergenach.

Lody wycofane ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Mars Polska wycofaniu wskazanych trzech partii lodów z orzechowymi cukierkami M&M’S ze względu na brak oznakowania w języku polskim, w tym polskich nazw występujących alergenów.

„Spożycie wskazanych poniżej partii przez osoby uczulone na którykolwiek z użytych składników alergennych może wywołać negatywne skutki zdrowotne. Osoby uczulone na soję, mleko, laktozę lub orzeszki ziemne nie powinny spożywać produktu” – czytamy w komunikacie GIS.

Nazwa wycofanego produktu: LODY PEANUT M&M’S 62g

Numery partii: 028D2DOE01, 028D3DOE01, 028E1DOE01

Data minimalnej trwałości: 31/12/2021

Kod kreskowy (EAN) produktu: 5000159500340

Producent: Mars Wrigley Confectionery, Route de Severne, 67790 Steinbourg, Francja

Dystrybutor: Mars Polska Sp. z o.o., Kożuszki Parcel 42, 96-500 Sochaczew

PEANUT M&M'S ICE CREAM 62g
PEANUT M&M’S ICE CREAM 62g

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.