Popcorn, wata cukrowa, gofry czy kebaby – Wszystkich Świętych na Majdanku w Lublinie

GERHAND MAJDANEK 13
Jarmark pod cmentarzem na Majdanku | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

– Nie spodziewałem się, że przy cmentarzu na Majdanku będzie można kupić popcorn, watę cukrową czy nawet kebaba i hot doga – dziwi się pan Marek, który przyjechał na groby bliskich z Warszawy.

Wszystkich Świętych na cmentarzu na Majdanku to już nie tylko czas zadumy nad grobami. Na dobre w tym dniu zagościły odpustowe tradycje. Oprócz stoisk ze zniczami i wiankami możemy tutaj znaleźć stragany z watą cukrową, szczypkami, goframi oraz innymi słodkimi przekąskami.

Najmłodszych kusiły również stoiska z zabawkami m.in. kolorowymi lalkami czy mieczami świetlnymi z Gwiezdnych Wojen. Można było również kupić żelki we wszystkich kolorach tęczy.

Wystawcy nie zapomnieli też o osobach, które mogły zgłodnieć po cmentarnym spacerze. Można kupić kebaba czy hambugera czy gorący bigosik. Dla mniej głodnych chleb ze smalcem, kiełbaska lub hot dog.

Jest też oferta dla bardziej wybrednych. Wszystkich Świętych [1 listopada] to połączenie święta chleba, ziemniaka i produktu regionalnego w jednym. Do wyboru są serki góralskie (także grillowane, z żurawiną), wędliny domowego wyrobu, cebularze albo bochen swojskiego chleba.

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A najsmutniejsze że to co powinno 1 listopada być tu jako zdjęcie numer 1 ( zapalony znicz ) jest na samym końcu…

  2. I weź tu dziecko na cmentarz, od razu zapomni w jakim celu tu przyjechało tylko będzie mamo kup, mamo kup :/

  3. Mam nadzieję że miasto coś z tym zrobi!!!! Jak można pozwolić na takie coś przy cmentarzu?

  4. Jednym słowem festyn z dnia wszystkich świętych, czego ludzie nie zrobią dla pieniędzy…

  5. Panie Marku w Warszawie są rozstawione grille i inne smakołyki taki z Pana warszawiak jak i ja , po drugie 1listopada to dzien wszystkich świętych to dzień radosny . 2 listopada owszem dzień zaduszny. Tylko co mnie zastanawia koło cmentarza na lipowej jest C. H plaza licząc 20-30 m od pierwszych nagrobków i nikomu nie przeszkadza , a jak wiadomo stoiska były ok 200m na majdanku hmm . Pomyślnie zanim coś napiszecie. Tacy katolicy że raz do roku odwiedzają groby

  6. Co za czasy nastały. Ludzie obudzcie się do jakiego główna was wciągają te czasy.W dupach społeczeństwu się poprzewracało! Koniec nastanie przy takich manewrach.

  7. Bo na Majdanku jest głownie wiocha pochowana a Lipowa gdzie są głównie prawdziwi Lubelacy już takich zachowań wieśniackich nie wykazuje…

  8. Ja rozumiem że każdy w tym kraju chce zarobić ale w tym miejscu to już szczyt bezczelności i szacunku do tego święta.

  9. Koki a czy jest różnica kto jest pochowany ? Człowieku chamuj te swoje wywody . To nie jest ludzi wina którzy maja swoich bliskich na cmentarzu ze oni stoją z tym kiczem ….

  10. Koki ty sam jesteś wiocha skoro tak piszesz . A szczypki były zawsze pod cmentarzem odkąd pamiętam . Te gofry, waty itp to jest masakra i dramat, a wieczorem miecze, opaski i inne swiecidelka . W dupach się im po przewracalo