Ponad 4,8 tys. mandatów, tysiąc wniosków do sądu. Weekendowy bilans kontroli policji

policjanci w maseczkach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W weekend, w pierwsze dwa dni obowiązywania zaostrzonych ograniczeń, policjanci nałożyli ponad 4,8 tysiąca mandatów i skierowali blisko tysiąc wniosków o ukaranie do sądu.

Kontrole policji w całym kraju

Od soboty w całym kraju obowiązują zaostrzone restrykcje związane z epidemią Covid-19. Zamknięte są sklepy w galeriach handlowych, szkoły, hotele, baseny, obiekty sportowe. Przedłużono obowiązujące już wcześniej przepisy obowiązkowego zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki w miejscach publicznych.

„Policja realizuje kontrole, interwencje, sprawdzając przestrzeganie przepisów epidemicznych. Tylko w ten weekend odnotowaliśmy ok. 30 tys. działań policji dotyczących kontroli pojazdów komunikacji zbiorowej, obiektów handlowych, obiektów sportowych czy restauracji” – poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

W weekend policjanci nałożyli 4 839mandatów oraz sporządzili 976 wniosków do sądu o ukaranie w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa maseczką. Natomiast 1143 osoby zostały przez policję pouczone.

Ponadto policjanci przez weekend skontrolowali 4 747 pojazdów transportu publicznego, 11 210 obiektów handlowych, 123 miejsca, gdzie organizowane są wesela i 124 miejsca, gdzie organizowane są dyskoteki.

„Cały czas kontrolujemy również osoby skierowane na kwarantannę. Tylko w weekend przeprowadziliśmy ponad 701 tysięcy takich kontroli – dodał Wąsik.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.