Ponad 320 kierowców zatrzymanych jednego dnia w Lublinie. Policja podsumowuje akcję „Prędkość”

Kierowca skody poruszający się z prędkością 125 km/h
Kierowca skody poruszający się z prędkością 125 km/h | fot. KMP Lublin

Tylko jednego dnia policjanci z Lublina skontrolowali ponad 320 kierowców i ujawnili blisko 250 wykroczeń. To bilans akcji „Prędkość”, która w piątek realizowana była na ulicach miasta.

Posypały się mandaty dla kierowców

W związku z rosnącą liczbą zdarzeń drogowych, gdzie prawdopodobną przyczyną było przekroczenie dozwolonej prędkości, policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili w piątek (17 maja) na terenie Lublina działania pod nazwą „Prędkość”.

„Akcja po raz kolejny potwierdziła, że pomimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie działań policjanci z wydziału ruchu drogowego skontrolowali ponad 320 kierujących i ujawnili 248 wykroczeń, z czego większość dotyczyła okolic przejść dla pieszych.

„Dwóch kierowców musi liczyć się z utratą uprawnień na 3 miesiące za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo 16 kierowców, straciło dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów” – wylicza nadkom. Gołębiowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.