Ponad 2 kg marihuany ukrywał w piwnicy. Twierdził, że znalazł narkotyki na wycieczce rowerowej

Marihuana w wiaderkach
Marihuana w wiaderkach | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina złożyli w niedzielę niezapowiedzianą wizytę 28-latkowi. Jak się okazało, w piwnicy ukrywał ponad 2 kg marihuany. Mężczyzna tłumaczył, że znalazł narkotyki na wycieczce rowerowej.

Marihuana w piwnicy 28-latka

Policjanci z 7. komisariatu w niedzielę postanowili odwiedzić jeden z adresów w dzielnicy Czuby w Lublinie. Zastali tam 28-latka wraz z ojcem. Mężczyzna od razu stwierdził, że to pomyłka i na pewno nie posiada narkotyków. Jednak funkcjonariusze wyczuli od starszego mężczyzny silną woń marihuany, w wyniku czego postanowili przeszukać piwnicę bloku.

28-latek zaprowadził funkcjonariuszy pod jedną z komórek. We wskazanej piwnicy również nie było narkotyków. Kryminalni zdecydowali sprawdzić druga komórkę użytkowaną przez rodzinę. Początkowo 28-latek twierdził, że nie posiada do niej kluczy.

Gdy jednak udało się wejść do środka, wyszło na jaw, że to właśnie tam 28-latek przechowywał środki odurzające. Łącznie w kilku wiaderkach funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany.

Mężczyzna twierdził, że znalazł marihuanę na wycieczce rowerowej i zażywa narkotyk z powodu bólu kręgosłupa. Z kolei jego ojciec podczas przeszukania natarł się lekiem ziołowym, by policjanci nie poczuli zapachu marihuany w piwnicy.

28-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Dzisiaj sąd zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu dla mężczyzny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.