Ponad 15,1 mln zł na linie autobusowe. Trwa dodatkowy nabór wniosków

Dworzec autobusowy PKS Lublin
Dworzec autobusowy PKS Lublin | fot. Dominik Wąsik

Wojewoda lubelski ogłosił dodatkowy nabór wniosków o objęcie w 2022 roku dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej połączeń na terenie województwa lubelskiego. Do rozdysponowania jest ponad 15,1 mln zł.

Dodatkowy nabór wniosków potrwa do 22 sierpnia

Dopłacie ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy oraz na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego została zawarta po dniu wejścia jej w życie.

Środki te są przeznaczone na dofinansowanie zadań zapewniających funkcjonowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, z wyłączeniem komunikacji miejskiej. Dofinansowanie jest przyznawane w formie dopłaty do kwoty deficytu pojedynczej linii komunikacyjnej w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Dopłata ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na terenie województwa lubelskiego w ramach dodatkowego naboru wniosków nie może przekroczyć 3 zł do 1 wozokilometra.

„Warunkiem uzyskania dopłaty jest sfinansowanie ze środków własnych organizatora części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10 proc. oraz zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego” – mówi Agnieszka Strzępka, rzeczniczka prasowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W 2021 r. dopłatą objęto w skali kraju 4081 linii komunikacyjnych, a wnioskowana przez samorządy kwota dopłaty wynosiła 436 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.