Polskie miasta ogarnie ciemność. Światło zgaśnie również w Lublinie

Deptak w Lublinie
Deptak w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lublin włącza się do tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF. Brama Krakowska, Muzeum Narodowe i ratusz to kilka miejsc, gdzie przez 60 minut będzie wyłączone światło.

Godzina dla Ziemi WWF w Lublinie

Miasto Lublin włącza się w akcję Godzina dla Ziemi WWF, której celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony przyrody. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk”.

W sobotę (27 marca) o godz. 20.30 na godzinę zostanie wyłączona iluminacja Bramy Trynitarskiej, Archikatedry Lubelskiej, Bramy Krakowskiej, Muzeum Narodowego w Lublinie.

Światło zgaśnie również w budynkach Urzędu Miasta Lublin – w Ratuszu oraz w budynkach przy ul. Wieniawskiej 14 i przy ul. Leszczyńskiego 20.

„Chcemy, aby zaciemnione budynki zwróciły uwagę mieszkańców na inicjatywy mające na celu ochronę przyrody. Zgaszenie świateł to symboliczne działanie, w którym każdy może wziąć udział – mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W ramach tegorocznej akcji skierowanej na ochronę Bałtyku, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na zagrożenia środowiska i zasobów ryb tego akwenu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.