PolskiBus zawiesza połączenie Warszawa – Lublin – Rzeszów. Busiarze wygrywają wojnę

polski bus

Firma przewozowa PolskiBus.com przegrywa sprawę w sądzie z lubelskimi prywatnymi przewoźnikami. Od poniedziałku przewoźnik zawiesza kursy na linii P7 Warszawa – Lublin – Rzeszów. Przypominamy że kursy Warszawa – Lublin będą nadal kontynuowane.

Słynna firma PolskiBus.com, która swoimi charakterystycznymi czerwonymi autobusami z bocianem w logu od kilku lat prowadzi rewolucje na krajowym rynku przewozu osób, traci kluczową trasę w naszym regionie. Firma zdobyła rzesze klientów oferując wygodne, klimatyzowane autobusu z dostępem do sieci WIFI, a to wszystko już od 1zł.

PolskiBus początkowo woził pasażerów do Warszawy pięć razy dziennie, ale duże zainteresowanie poskutkowało zwiększeniem intensywności do dziewięciu razy dziennie. Dodatkowo tzw. linię P7 przedłużono do Rzeszowa (autobusy jeździły na trasie Warszawa – Lublin – Rzeszów), od 3 sierpnia nie pojedziemy już linią do Rzeszowa.

– Nie ukrywam, że jesteśmy rozczarowani decyzją, jaka zapadła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym po dziesięciu miesiącach funkcjonowanie linii Warszawa – Lublin – Rzeszów. Decyzja SKO jest dla nas tym bardziej zaskakująca, że od samego początku obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie połączeniem Warszawa – Lublin – Rzeszów. Zapewniam, że podejmiemy działania zmierzające do przywrócenia funkcjonowanie tej linii. Lublin jest dla nas strategicznym miastem, także rozważamy uruchomienie nowych połączeń. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z linii P7 na trasie Warszawa – Lublinmówi Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.

Wszystkim pasażerom, którzy posiadają bilety na zawieszone kursy pomiędzy Warszawą a Lublinem oraz Warszawą a Rzeszowem zostanie zaproponowana inna godzina podróży w ramach pozostałych kursów. W przypadku, gdy zaproponowane godziny nie będą spełniały oczekiwań pasażerowie będą proszeni o kontakt drogą mailową: [email protected] w celu uzyskania zwrotu pełnej kwoty za kupiony bilet. Jednocześnie pasażerowie posiadający bilety na odcinku pomiędzy Lublinem a Rzeszowem w ciągu 3 dni otrzymają zwrot pełnej kwoty za zakupiony bilet.

Kursy PolskiBus.com z Warszawy do Lublina są realizowane z przystanku Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska s. 14, o godzinach: 07:15, 10:30, 13:45, 18.20 oraz 21:25. Natomiast autokary jadące z Lublina w kierunku Warszawy odjeżdżają z Dworca PKS stanowisko 0, o godzinach: 05:00, 10:50, 14:00 17.15 oraz 21.50. Pełny rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej www.polskibus.com/timetable.

Zachęcamy do wypowiedzi na temat zawieszenia połączenia do Rzeszowa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.