Polski Bus zniknie z Polski? Zastąpić ma go niemiecki FlixBus

PolskiBus | fot. Dominik Wąsik

To już pewne. Polski Bus zniknie z polskich dróg. Zastąpić ma go niemiecki przewoźnik FlixBus.

Polski Bus to polski przewoźnik, którego autokarami można podróżować po Polsce i na trasach zagranicznych od siedmiu lat. Czym się wyróżnia na tle konkurencji? A no właśnie komfortem oraz przede wszystkim ceną! Wkrótce jednak to się może zmienić.

Polski Bus rozpoczyna współpracę z FlixBus. Szczegóły strategicznej współpracy poznamy dopiero w poniedziałek 18 grudnia. Prawdopodobnym scenariuszem będzie zniknięcie czerwonych autokarów z popularnym bocianem. Mają je zastąpić zielone pojazdy w barwach niemieckiego FlixBusa, jednego z największych przewoźników w Europie.

Jak podaje serwis fly4free.pl, marka Polski Bus ma być stopniowo wygaszana i zostanie zastąpiona przez FlixBus. Ma się to stać do końca kwietnia 2018 r.

Co się zmieni?

Właściciel Polskiego Busa – Souter Holdings Poland – formalnie pozostanie w Polsce. Ma zostać on podwykonawcą FlixBusa. Będzie wiązać się to z przemalowaniem autokarów na kolor zielony oraz doposażenie ich w urządzenia zgodnie ze standardami FlixBusa.

FlixBus jest jednym z największych przewoźników autokarowych w Europie. Został założony przez młodych przedsiębiorców z Monachium w 2011 r. jako start-up. Niemieckie przedsiębiorstwo przewozi 40 mln pasażerów rocznie i kursuje do 1400 miejsc w 26 krajach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Polski Bus nie jest Polską firmą drodzy dziennikarze! Wystarczy tylko sprawdzić….