Policja dostała dwa nowe śmigłowce Black Hawk. Kolejna dostawa w przyszłym roku

Black Hawk Policja
Policja kupiła Black Hawki | fot. MSWiA

Polska policja w piątek odebrała dwa nowe śmigłowce S-70i Black Hawk. – Nigdy wcześniej policja nie dostała nowych śmigłowców – podkreślił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA wzięli udział w uroczystości przekazania śmigłowców S-70i Black Hawk dla polskiej policji. Wydarzenie miało miejsce w piątek w Warszawie na Lotnisku Bemowo.

Maszyny mają być wykorzystywane m.in. dla potrzeb jednostek antyterrorystycznych, które potrzebują sprzętu do szybkiego desantu, ewakuacji i sprawnego przemieszczania się po kraju.

„Nigdy wcześniej policja nie dostała nowych śmigłowców. Zwykle były to helikoptery, śmigłowce, które były wykorzystywane wcześniej na potrzeby innych formacji, przede wszystkim wojska” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef MSWiA Joachim Brudziński powiedział, że wkrótce do policji mogą trafić kolejne maszyny tego typu. Trzecia maszyna Black Hawk może tracić do polskiej policji już na wiosnę 2019 roku.

Przypomnijmy, że najmłodszy śmigłowiec, jaki posiada policja, ma 13 lat, a najstarszy 47.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.