Polska na igrzyskach olimpijskich w Tokio może zagrać z tymi rywalami!

Zdjęcie ilustracyjne

Ostatnimi reprezentacjami, jakie zakwalifikowały się do imprezy są Wenezuela i Kanada. Poziom sportowy przeciwników kadry Vitala Heynena i trudność meczów grupowych będzie zależeć od tego, czy utrzymana zostanie zasada „serpentyny”.

Jeżeli FIVB zorganizuje turniej podobnie do poprzednich większych imprez, w myśl tzw. serpentyny do grupy A trafią ekipy z numerami: 1, 4, 5, 8, 9 i 12, czyli Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran i Wenezuela. Natomiast grupę B stworzą ekipy z numerami: 2, 3, 6, 7, 10, 11, czyli Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja.

Cztery najlepsze zespoły wyjdą z obu grup i zagrają w fazie pucharowej. Tam, zwycięzcy grup ćwierćfinałowych zmierzą się z rywalami z czwartych miejsc w sąsiedniej grupie.

Ostatni raz polscy siatkarze złoto na imprezie tej rangi wywalczyli w 1976 roku w Montrealu. Reprezentacja Polski, w której składzie znajduje się Wilfredo Leon jest stawiana w gronie faworytów imprezy. Zdobycie krążka z najcenniejszego kruszcu na Igrzyskach Olimpijskich wzmocniłoby morale
i pozycje zespołu.

„Nie jestem zainteresowany innym medalem niż złoty” – zapewniał Leon w sierpniu w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Jak oceniacie szanse Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.