Polka z pierwszą nagrodą w Finale Konkursu im. Antoniny Campi

Aleksandra Łaska
Aleksandra Łaska | fot. Ewa Zielonka CSK

7 kwietnia 2024 roku w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się finał IV edycji Konkursu — koncert operowy, w którym ośmioro finalistów zaprezentowało po dwie wybrane arie operowe z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej prowadzonej przez Maestro Łukasza Borowicza.

Laureaci IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Międzynarodowe jury w składzie: Federico Tondelli (Prima Fila Artists, Monachium), Michael Gruber (Opera4you, Wiedeń), Francesco Greco (Studio Operowe przy Operze w Hanowerze), Izabela Kłosińska (Teatr Wielki Opera Narodowa), Mariusz Kwiecień (baryton), Łukasz Borowicz (Filharmonia Poznańska) i Ewa Vesin (przewodnicząca i dyrektor artystyczny Konkursu) wyłoniło laureatów Wydarzenia:

  • I nagroda – Aleksandra Łaska (Polska)
  • II nagroda – Liam James Karai (Wielka Brytania/Irlandia)
  • III nagroda – Viktoriia Shamanska (Ukraina)

Jury przyznało również nagrodę im. Antoniny Campi za najlepsze wykonanie arii Giacomo Pucciniego dla Aleksandry Łaski.

Wszystkim młodym solistkom i solistom serdecznie gratulujemy.

Do udziału w Konkursie zgłosiło się ponad 150 śpiewaków operowych z całego świata. Do pierwszego etapu przesłuchań, które odbyły się w środę (3 kwietnia) w lubelskiej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego, zostało zakwalifikowanych 46 artystów.

Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów to jedyne tak duże wydarzenie kulturalne we wschodniej Polsce poświęcone muzyce operowej i edukacji wokalistów i wokalistek klasycznych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.