Policyjny pościg za uciekającym fordem. Młodzi mężczyźni wieźli narkotyki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na widok podjeżdżającego radiowozu kierowca forda ruszył przed siebie, nie zważając na przepisy. Młodzi mężczyźni wieźli w aucie narkotyki.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 11 w miejscowości Pulczynów (gmina Frampol). Patrolujący miejscowość policjanci zauważyli stojący na poboczu drogi pojazd marki ford. Gdy oznakowanym radiowozem zbliżyli się do zaparkowanego samochodu, kierowca forda nagle ruszył w kierunku miejscowości Trzęsiny.

Policjanci z uwagi na nietypowe zachowanie kierowcy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Pomimo użycia sygnałów dźwiękowych i świetlnych pojazdu uprzywilejowanego kierowca forda zlekceważył sygnał do zatrzymania i zaczął uciekać.

„Podczas pościgu kierowca forda jechał bardzo niebezpiecznie, poruszał się całą szerokością jezdni z bardzo dużą prędkością” – relacjonuje Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Po zatrzymaniu okazało się, że w pojeździe znajduje się dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 19-lat. Obaj to mieszkańcy Lublina.

Jak się okazało podczas kontroli młodszy mężczyzna, będący pasażerem pojazdu miał przy sobie niewielką ilość suszu roślinnego, który okazał się być marihuaną. 21-letni kierowca był trzeźwy, tłumaczył policjantom, że nie słyszał sygnałów podawanych przez policjantów do zatrzymania i nie patrzył w zewnętrzne lusterka.

„Kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo podanych do zatrzymania sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu i kontynuuje jazdę popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności” – wyjaśnia Joanna Klimek.

Policjanci zatrzymali należące do 21-latka prawo jazdy. Z kolei młodszy mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. 19 latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To się nazywa polskie dziennikarstwo. Nawet nie powiecie, że był to samochód kurierski wypełniony przesyłkami do doręczenia, tylko najlepiej zrobić z nich przestępców i najgorszych kryminalistów. Może po prostu dostarczyli przesyłkę i udali się w dalszą drogę, a ruszyli gwałtownie, ponieważ im się śpieszyło?