Policyjny pościg w Lublinie. Porzucił auto i uciekł pieszo. Został zatrzymany po kilku godzinach

Policyjny pościg ulicami Lublina za kierowcą mazdy
Policyjny pościg ulicami Lublina za kierowcą mazdy | fot. KMP Lublin

Policjantom udało się zatrzymać kierowcę mazdy, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać ulicami Lublina. Na ul. Dzierżawnej porzucił auto i uciekł pieszo.

Kierowca mazdy zatrzymany

O policyjnym pościgu ulicami Lublina za kierowcą mazdy informowaliśmy już wczoraj [Policyjny pościg ulicami Lublina. Porzucił auto i uciekł pieszo. Trwają poszukiwania]. Policjanci ruchu drogowego na ul. Wolskiej zauważyli podejrzanie jadącą mazdę. Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód.

Kierowca zlekceważył wydawane polecenia i ruszył do ucieczki. Pościg trwał przez kilka ulic. Dopiero w okolicy ul. Dzierżawnej mężczyzna porzucił samochód i ruszył pieszo do ucieczki. W poszukiwania zaangażowano kryminalnych, przewodnika oraz przewodnika z psem służbowym.

Kierowca mazdy został zatrzymany w jednym z lubelskich mieszkań. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Ponadto w związku z podejrzeniem obecności narkotyków w organizmie od zatrzymanego 40-latka pobrano krew do badań.

Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Niebawem będą wykonywane z nim czynności procesowe. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.