Policyjny pościg ulicami Lublina. Zakopał się podczas próby ucieczki, ruszył z maczetą na funkcjonariuszy

Pościg ulicami Lublina. Kierowca zakopał się na polu
Pościg ulicami Lublina. Kierowca zakopał się na polu | fot. KWP Lublin

Sceny jak z filmu akcji na ulicach Lublina. 24-latek uciekał autem przed policją. Ostatecznie samochód zakopał się na polu w podlubelskiej Kalinówce. Gdy wyszedł z pojazdu z maczetą w ręku, jeden z funkcjonariuszy oddał strzały ostrzegawcze. W aucie przewoził narkotyki.

Policyjny pościg w Lublinie

W niedzielę (20.08) po godz. 6 rano policjanci z oddziału prewencji policji podczas służby na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie zauważyli Renault Megane, które jechało bus-pasem i nie zastosowało się do sygnalizacji świetlnej. Na policyjny sygnał do zatrzymania, samochód przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg w kierunku Felina.

„W pewnym momencie w trakcie ucieczki, na lubelskim Felinie wysiadło 3 pasażerów, zaś kierowca ruszył dalej, kierując się w stronę podlubelskiej Kalinówki” – mówi kom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pościg zakończył się na polach w Kalinówce, gdzie uciekinier wjechał w pryzmę ziemi. Gdy wyszedł z pojazdu z maczetą, jeden z funkcjonariuszy oddał strzały ostrzegawcze. Napastnik ruszył do pieszej ucieczki, ale po chwili został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gm. Głusk. Policjanci znaleźli przy nim biały proszek, natomiast w samochodzie narkotyki oraz wagę.

Zarówno 24-latek, jak i jego pasażerowie w wieku 25, 28 i 31 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

„Dziś będą kontynuowane z ich udziałem czynności procesowe. 24-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę, grozi do 5 lat więzienia” – mówi kom. Anna Kamola.

Zobacz także: Wszedł na zamkniętą kładkę, by z niej skoczyć na ruchliwą trasę. Policjanci złapali go w ostatniej chwili

Renault zakopał się na polu
Renault zakopał się na polu | fot. KWP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.