Policyjny dron ponownie w akcji. Czujne oko obserwuje kierowców i pieszych na ulicach Lublina

Policjanci obsługujący drona
Policjanci obsługujący drona | fot. Dominik Wąsik

Warunki pogodowe sprzyjają, więc policjanci z wydziału ruchu drogowego ruszyli dronem na ulice Lublina. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Policyjny dron nad ulicami Lublina

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie biorą udział w ogólnopolskiej akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

W ramach realizowanych działań, policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do grupy tej zaliczają się piesi, rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, motorowerzyści, motocykliści.

Na terenie Lublina specjalnym nadzorem objęte są przede wszystkim przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. W tych miejscach bezpieczeństwa strzegą policjanci w radiowozach oznakowanych, jak też w tych nieoznakowanych, na motocyklach, rowerach, a także pieszo.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.