Policyjny dron patroluje ulice. Kierowcy i piesi w oku kamery. Każde wykroczenie jest rejestrowane

Policyjny dron nad al. Witosa rejestruje zachowanie kierowców i pieszych
Policyjny dron nad al. Witosa rejestruje zachowanie kierowców i pieszych | fot. Dominik Wąsik

Dzisiaj są przeprowadzane działania pod nazwą Bezpieczny Pieszy. Policjanci wykorzystują w działaniach nowoczesny bezzałogowy statek powietrzny policji dron marki DJI Matrice 300 RTK. Każde wykroczenie jest rejestrowane przez szczegółowe oko drona.

Dron nad ulicami Lublina

Dzisiaj (25.05) mundurowi z wydziałów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji od rana patrolują ulice Lublina z wykorzystaniem nowoczesnego bezzałogowego statku powietrznego drona marki DJI Matrice 300 RTK.

Urządzenie dysponuję kamerą z 200-krotnym przybliżeniem i może się poruszać z prędkością rzędu 80 kilometrów na godzinę. Kamera drona nagrywa obraz w rozdzielczości 4K, co pozwala zabezpieczyć materiał dowodowy bardzo dobrej jakości.

Policjanci w ramach działań „Bezpieczny pieszy” szczególnym nadzorem obejmą skrzyżowania, ulice i przejścia dla pieszych, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych. Mundurowi będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierowców i pieszych.

Dzisiaj, pod okiem drona, znaleźli się uczestnicy ruchu drogowego w ciągu al. Witosa w Lublinie, a policjanci przyglądali się kierowcom, którzy wyprzedzali bezpośrednio przed przejściami dla pieszych lub popełniali wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych.

Policjanci obsługujący drona
Policjanci obsługujący drona | fot. Dominik Wąsik
Policyjny dron
Policyjny dron | fot. Dominik Wąsik
Policyjny dron monitorował przejście dla pieszych na al. Witosa
Policyjny dron monitorował przejście dla pieszych na al. Witosa | fot. Dominik Wąsik
DSCF1316
Patrol policji oczekujący na zatrzymanie kierowcy, którego wykroczenie zostało zarejestrowane przez drona | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przejścia gdzie dochodzi do wielu zdarzeń powinny być modernizowane lub likwidowane, a nie monitorowane i będące źródłem dochodów budżetu