Policyjna akcja „Stop agresji na drodze” w Lublinie. Posypały się mandaty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, przeprowadzili działania pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”.

W piątek w godzinach 21-24 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie miasta Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Wspierali ich policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Działania te były ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących na ulicach Lublina. Podczas tej akcji funkcjonariusze przeprowadzali kontrole prędkości, sprawdzali stan techniczny pojazdów, zwracali również uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa, oraz sprawdzali stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili blisko 50 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili blisko 30 wykroczeń, które w większości przypadkach kończyły się mandatami karnymi, w 1 przypadku został sporządzony wniosek do Sądu o ukaranie. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny auta.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że kierujący niestosujący się do obowiązujących przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czyżby odwet za rzucanie butelkami w lodówe 3 tygodnie temu?

  2. I tak każdy kto ma wiedzieć i chce wiedzieć, to wie gdzie ta tak zwana „akcja” policji była rozgrywana w tych godzinach co jest opisane w artykule 🙂