Policyjna akcja „Prędkość” w całym kraju 8 lipca. Kierowcy, noga z gazu!

Policyjna akcja „Prędkość” w całym kraju 8 lipca. Kierowcy, noga z gazu!
Pomiar prędkości | fot. Policja

Uwaga kierowcy, noga z gazu! Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą dziś kontrolno-prewencyjne działania „Prędkość” na terenie całego kraju. Nie będzie taryfy ulgowej dla drogowych piratów.

Akcja „Prędkość” 8 lipca

Przez cały dzień 8 lipca policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Nadrzędnym ich celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków. A do tego przyczynia się przede wszystkim nadmierna prędkość. Dlatego policjanci będą mierzyć, ścigać i nagrywać piratów. Ale oczywiście zwrócą też uwagę na każde zachowanie kierowców niezgodne z prawem.

Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu. Do wyłapywania piratów policjanci wykorzystują również drony.

Chociaż akcja ma charakter prewencyjny, to kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.