Policjant zabrał pijanemu kierowcy kluczyki. Ten rzucił się na niego z nożem i śrubokrętem

car key 842106 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pijany kierowca rzucił się na policjanta z nożem i śrubokrętem. Tym sposobem chciał odebrać policjantowi kluczyki, które mu zabrał. Szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło we wtorek w okolicy stacji paliw w Piotrawinie w gm. Łaziska. Funkcjonariusz opolskiej komendy na wolnym od służby zauważył audi, którego kierowca wyraźnie miał problemy z panowaniem nad pojazdem.

– Mężczyzna bezmyślnie wjechał na krawężnik placu stacji paliw, a następnie próbując uruchomić silnik, nieudolnie starał się ruszyć z miejsca – opisuje sytuację asp. szt. Edyta Żur, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Policjant mając podejrzenia co do stanu trzeźwości mężczyzny, bez wahania podjął dziania. Podszedł do niego informując, że jest funkcjonariuszem i udaremnił mu dalszą jazdę odbierając mu kluczyki.

Zbulwersowany mężczyzna nie chciał tak łatwo odpuścić. Najpierw zaczął słownie znieważać policjanta, odgrażając się, że go znajdzie i się z nim policzy, a następnie przy użyciu noża i śrubokręta podjął próbę odebrania kluczyków.

– Szybko jednak agresor został przez policjanta obezwładniony i w swoim samochodzie czekał na przyjazd funkcjonariuszy z opolskiej komendy – dodaje.

Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, przekazał im mężczyznę. Jak się okazało zatrzymany kierowca audi to 58-letni mieszkaniec z gm. Opole Lubelskie. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

58-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i za czynną napaść na funkcjonariusza policji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.