Policjant z Nałęczowa wydalony ze służby. Był członkiem grupy przestępczej o charakterze zbrojnym

Zabezpieczona broń z amunicją
Zabezpieczona broń z amunicją | fot. CBŚP

Policjant z posterunku w Nałęczowie jest jedną z szesnastu zatrzymanych osób, którym postawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Zarzuty dla policjanta z Nałęczowa

W niedzielę (28.11) otrzymaliśmy anonimową informację o zatrzymaniu policjanta z posterunku w Nałęczowie. Z przekazanym nam informacji wynikało, że zatrzymanie funkcjonariusza miało mieć związek z wykorzystywaniem przez niego broni służbowej w czasie wolnym od pracy. Mężczyzna na początku listopada miał być wyprowadzony z domu w kajdankach.

O weryfikację tych informacji zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

„Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o jego zatrzymaniu, został zawieszony w czynnościach służbowych, po czym wszczęto procedurę wydalenia go ze służby, w konsekwencji której został zwolniony. Funkcjonariusz ten pełnił służbę patrolową w posterunku w Nałęczowie. Miał 16 lat służby” – mówi podkom. Ewa Rejn–Kozak z KPP Puławy.

Komenda nie ujawniła okoliczności związanych z zatrzymaniem funkcjonariusza. W tej sprawie poleciła skontaktować się z Prokuraturą Krajową, która miała prowadzić tę sprawę.

Prokuratura poinformowała, że zatrzymanie policjanta miało związek z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego. O tym pisaliśmy już tu: CBŚP rozbiło gang handlujący bronią i narkotykami. Działali w okolicach Lublina i Radomia

„Jednym z podejrzanych jest funkcjonariusz Policji, który usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym kwalifikowane z art. 258 § 2 kk oraz z art. 263 § 1 kk. Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonego śledztwa” – pisze w odpowiedzi dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To ten co wystawiał dobrą opinię swojemu kumplowi alkoholikowi gdy ten starał się o pozwolenie na broń. I teraz taki psychol co pije nałogowo kupę lat śmiga sobie z legalną bronią