Policjanci zatrzymali włamywaczy. Zdradziły ich zjedzone kanapki

Mężczyźni zabarykadowali się w jednym z domów. Jeden schował się w piwnicy za regałem, natomiast drugi na strychu pod materiałami budowlanymi.

 

W sobotę po godz. 21:00 dyżurny policji został powiadomiony o tym, że dwóch mężczyzn próbowało się włamać do jednego z pomieszczeń gospodarczych w miejscowości Sobieska Wola. Gospodarz słysząc hałasy na podwórku, wyszedł zobaczyć co się dzieje i spłoszył dwóch włamywaczy.

 

Na miejsce zostali wysłani policjanci z Bychawy, którzy zabezpieczyli ślady i zajęli się poszukiwaniem sprawców. Następnego dnia mundurowi ustalili kim są włamywacze i miejsce gdzie mogą przebywać.

 

Okazało się, że zabarykadowali się w jednym z domów w Krzczonowie. Kiedy na miejscu zjawili się policjanci, mężczyźni udawali, że nie ma nikogo w środku, jednak zdradziły ich kanapki, które po pewnym czasie zniknęły z kuchennego stołu. Policjanci podjęli decyzję o wejściu siłowym i przy pomocy strażaków wyważyli drzwi do mieszkania.

 

W środku panowała cisza, a funkcjonariusze zabrali się za poszukiwanie sprawców. Jeden z nich, 60-latek ukrył się w na dole w schowku za regałem. Drugi, 25-latek schował się na strychu pod materiałami budowlanymi. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

 

Jak się okazało młodszy z nich był poszukiwany pięcioma listami gończymi w celu odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy również był poszukiwany, a do „odsiadki” ma 2,5 roku. Za usiłowanie kradzieży w włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.