Policjanci zatrzymali scanię do kontroli, kierowca pokazał nie swoją kartę

ciężarówka tir naczepa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę scanii, który wykonywał transport drogowy posługując się kartą innego kierowcy. Dodatkowo 26-latek nie posiadał dokumentów przewozowych oraz licencji.

Młody kierowca posłużył się nie swoją kartą

W sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę scanii. W trakcie kontroli policjanci zauważyli, że przedstawione przez mężczyznę dokumenty nie są zgodne.

Jak się okazało, mieszkaniec powiatu lubelskiego posługiwał się karta innego kierowcy. Dodatkowo nie posiadał dokumentu przewozowego oraz wymaganej licencji. 26-letni mężczyzna został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 2400 złotych.

„Dodatkowo sporządzono dokumentację, która zostanie przekazana do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego i nałożenia kolejnej kary” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.