Policjanci zapobiegli tragedii. Uratowali 40-latka przed samobójstwem

Policjanci zapobiegli tragedii. Uratowali 40-latka przed samobójstwem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dyżurny policji został powiadomiony, że jeden z mieszkańców gminy Konopnica chce popełnić samobójstwo. Porozmawiał z nim przez telefon i w ten sposób udało mu się uratować jego życie.

W czwartek w nocy po godz. 23 na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że chce popełnić samobójstwo. Operator z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego połączył desperata z dyżurnym Komisariatu Policji w Bełżycach.

Oficer dyżurny podjął rozmowę z mężczyzną i po jakimś czasie desperat zaczął opisywać miejsce swojego pobytu. Informacje te na bieżąco dyżurny przekazywał policjantom prowadzącym poszukiwania. To pozwoliło na odnalezienie mężczyzny w kompleksie leśnym na terenie gminy Konopnica.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia. Mężczyzna znajdował się w stanie znacznego wychłodzenia organizmu oraz był pod znacznym działaniem alkoholu. W asyście policjantów został przewieziony do szpitala.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.