Policjanci z Lublina zabezpieczyli kontrabandę o wartości ponad 130 tysięcy złotych

kontrabanda, papierosy
fot. KMP Lublin

Kontrabanda znajdowała się u 65-latka, który planował wprowadzić ją do nielegalnego obrotu. Właściciel nielegalnego towaru niebawem usłyszy zarzuty.

Kontrabanda bez polskich znaków akcyzy

Kilka dni temu policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie otrzymali anonimową informację o znacznych ilościach kontrabandy, w której posiadaniu miał być 65-letni mężczyzna. Funkcjonariusze szybko zweryfikowali informację i zaplanowali przeszukanie.

kontrbanda, alkohol
fot. KMP Lublin

W trakcie czynności operacyjnych na posesji 65-latka odnaleźli i zabezpieczyli łącznie 80 tysięcy sztuk papierosów oraz 280 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby ponad 130 tysięcy złotych.

65-latek został zatrzymany. Stanie pod zarzutem z kodeksu karno-skarbowego.

kontrabanda, papierosy
fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.