Policjanci z Lublina przechwycili na Śląsku narkotyki o wartości prawie 4 mln zł

68 167444 g
Policjanci przejęli narkotyki o wartości prawie 4 mln zł | fot. KMP Lublin

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zabezpieczyli blisko 100 kg marihuany. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kwotę około 4 mln zł.

Do realizacji doszło w miniony poniedziałek w rejonie przejścia granicznego Gorzyczki na Śląsku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z SPKP w Lublinie zatrzymali podróżującego mercedesem sprinterem mieszkańca Katowic.

„Z ustaleń naszych policjantów wynikało, że mężczyzna w samochodzie będzie przewoził znaczną ilość środków odurzających. Informacje potwierdziły się. W samochodzie, który wjechał do Polski z terenu Czech policjanci odnaleźli worki wypełnione suszek konopi indyjskich” – mówi podinsp. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Narkotyki przewożone były w paletach i ukryte między workami z karmą dla psów. Łącznie zabezpieczono blisko 100 kg marihuany. Wartość środków odurzających szacowana jest na kwotę prawie 4 mln zł. Policjanci zabezpieczyli także telefony komórkowe, karty SIM, pistolet gazowy oraz blisko 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany kierowca mercedesa został przekonwojowany do Lublina. W środę w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 30-latka zastosowany został tymczasowy areszt.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.