Policjanci z „dwójki” będą mieli nową siedzibę. Miasto przekaże działkę pod budowę biurowca policji

Obecna siedziba II Komisariatu Policji w Lublinie
Obecna siedziba II Komisariatu Policji w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Władze Lublina chcą przekazać tereny przy skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Kuronia pod budowę nowego biurowca policji, w którym swoją siedzibę znajdą policjanci z „dwójki”. Przekazanie działek odbędzie się w drodze darowizny na rzecz Skarbu Państwa.

Będzie nowa siedziba policjantów z „dwójki”

Policjanci z II komisariatu będą mieli nową siedzibę. Ratusz przekaże pod inwestycję działki w rejonie skrzyżowania ulic Lwowskiej i Kuronia w Lublinie. Na darowiznę zgodzili się miejscy radni. Miasto przekaże dwie działki o powierzchni ok. 10 arów na rzecz Skarbu Państwa, które następnie wejdą w trwały zarząd Komendy Wojewódzkiej Policji.

Na początku maja została wydana decyzja polegająca na budowie nowego budynku administracyjno-biurowego policji. W nowym biurowcu swoją siedzibę będą mieli policjanci z „dwójki”. Znajdzie się w nim również nowa jednostka do walki z cyberprzestępczością — Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Nowy biurowiec policji ma stanąć w miejscu obecnej siedziby II komisariatu. Przekazane przez miasto grunty to przyległe do niej działki, które pozwolą na postawienie w tym miejscu większego budynku z dedykowanym parkingiem. Procedura projektowa nowej siedziby policji ma ruszyć po przekazaniu gruntów.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Miejscy Radni właścicielami terenów miasta???
  Wydaje mi się, że sprawują swoje obowiązki jako ,,delegaci” ludu…
  Pytali kogoś ze swoich wyborców nt. tej decyzji???
  Hmmm…
  Szlachtę wyrżnęli, wywieźli na Sybir, pogonili do Ameryk, stłamsili i skundlili, by samemu zasiadać w ich gabinetach i pałacach, by teraz odgrywać rolę intelektualnej elity i dobroczyńców…
  Neobolszewizm w nowych szatach…