Policjanci weszli do siłowni, galerii i na baseny. Nie wszyscy zastosowali się do obostrzeń

siłownia kobieta fitness
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. obowiązują dodatkowe ograniczenia dla przedsiębiorstw. Wiele miejsc takich jak baseny, siłownie i sklepy w galeriach handlowych nie powinny być dostępne dla mieszkańców.

Zgodnie z kwarantanną narodową niektóre obiekty handlowe czy sportowe nie powinny świadczyć swoich usług. Zamknięte dla mieszkańców powinny być np. siłownie, baseny czy niektóre sklepy w obiektach handlowych. Nieczynne pozostaną także teatry, kin, muzea, domy kultury, a także dyskoteki, targi i wystawy.

Policjanci sprawdzali dziś jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów w województwie lubelskim.

W Hrubieszowie ujawniono dwie czynne siłownie. W Kraśniku otwarta była jedna z nich. Otwarte sklepy, które nie powinny działać od dziś do 17 stycznia ujawniono m.in. w Chełmie i Krasnymstawie.

„W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu” – mówi kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wszystkie skontrolowane baseny na terenie naszego województwa były dziś zamknięte. Kontrole będą prowadzone na bieżąco przez policjantów podczas codziennej służby.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.