Policjanci weszli do siłowni, galerii i na baseny. Nie wszyscy zastosowali się do obostrzeń

siłownia kobieta fitness
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. obowiązują dodatkowe ograniczenia dla przedsiębiorstw. Wiele miejsc takich jak baseny, siłownie i sklepy w galeriach handlowych nie powinny być dostępne dla mieszkańców.

Zgodnie z kwarantanną narodową niektóre obiekty handlowe czy sportowe nie powinny świadczyć swoich usług. Zamknięte dla mieszkańców powinny być np. siłownie, baseny czy niektóre sklepy w obiektach handlowych. Nieczynne pozostaną także teatry, kin, muzea, domy kultury, a także dyskoteki, targi i wystawy.

Policjanci sprawdzali dziś jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów w województwie lubelskim.

W Hrubieszowie ujawniono dwie czynne siłownie. W Kraśniku otwarta była jedna z nich. Otwarte sklepy, które nie powinny działać od dziś do 17 stycznia ujawniono m.in. w Chełmie i Krasnymstawie.

„W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu” – mówi kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wszystkie skontrolowane baseny na terenie naszego województwa były dziś zamknięte. Kontrole będą prowadzone na bieżąco przez policjantów podczas codziennej służby.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.