Policjanci ustawili się na drogach wjazdowych do Lublina. Przez cały dzień skontrolowali 3,2 tys. kierowców. Wśród nich byli nietrzeźwi!

Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy
Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina po raz kolejny przeprowadzili zmasowane kontrole kierowców pod kątem trzeźwości. Przez cały dzień mundurowi sprawdzili ponad 3,2 tys. kierowców. W efekcie ujawniono kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców wjeżdżających do Lublina

Policjanci zaplanowali kontrole trzeźwości przede wszystkim w godzinach porannych. Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do Lublina. Priorytetem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Przez cały dzień w trakcie kontroli mundurowi sprawdzili 3 222 uczestników ruchu. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 9 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Ponadto mundurowi zatrzymali aż 19 dowodów rejestracyjnych, głównie za niewłaściwy stan techniczny.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.