Policjanci ustalili i zatrzymali podpalacza. To 44-letni mieszkaniec Lublina. Straty oszacowano na ok. 450 tys. zł

Policjanci z Lublina zatrzymali podpalacza dwóch bloków na Czechowie
Policjanci z Lublina zatrzymali podpalacza dwóch bloków na Czechowie | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina ustalili i zatrzymali sprawcę podpaleń klatek schodowych w dwóch blokach na lubelskim Czechowie, do których doszło w połowie kwietnia. Powstałe straty w wyniku pożarów oszacowano w sumie na ok. 450 tys. zł.

Podpalacz z Lublina w rękach policji

Do podpaleń doszło 15 kwietnia w dzielnicy Czechów. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca umyślnie podłożył ogień na klatkach schodowych dwóch bloków mieszkalnych przy ul. Radzyńskiej i Kiepury. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja. Łączne straty powstałe w wyniku pożarów oszacowano na około 450 000 złotych.

O tym pisaliśmy tu: Dwa groźne pożary wieżowców w Lublinie. Strażacy interweniowali przy ul. Kiepury i Radzyńskiej. Wszystko wskazuje na podpalenia [ZDJĘCIA]

Nad sprawą pracowali policjanci z 5. komisariatu oraz z „mienia”. Funkcjonariusze zbadali okoliczności zdarzenia. Zabezpieczone zostały pobliskie monitoringi oraz ślady na miejscu zdarzenia. Trwające kilka tygodni śledztwo doprowadziło do sprawcy. 44-latka z Lublina ustalił dzielnicowy z 5. komisariatu.

„Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowi wielu osób oraz mieniu znacznych rozmiarów” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mieszkaniec Lublina został doprowadzony do sądu, gdzie zapadła decyzja o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.