Policjanci szkolili się z techniki jazdy na śliskiej nawierzchni nowymi radiowozami

Policjanci w nowych radiowozach szkolili technikę jazdy na śliskiej nawierzchni | fot. KMP Lublin
Policjanci w nowych radiowozach szkolili technikę jazdy na śliskiej nawierzchni | fot. KMP Lublin

Policjanci pod czujnym okiem instruktorów doskonalili technikę jazdy, odbywając trening w skrajnych warunkach drogowych. Do szkolenia wykorzystano nowe radiowozy.

Test nowych radiowozów na śniegu

Szkolenie odbyło się w czwartek na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie. Było okazją przetestowania nowych radiowozów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym, które otrzymali w ostatnim czasie lubelscy policjanci.

„Funkcjonariusze pod okiem instruktorów mieli okazję szkolić się w trudnych warunkach na torze pokrytym śniegiem. Policjanci wykonując założenia treningu i zaplanowane manewry mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz możliwości pojazdów w zimowych warunkach” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

W szkoleniu udział wzięli policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej w Lublinie oraz lubelskich komisariatów. Funkcjonariusze w trakcie treningu wykorzystywali między innymi dwa nieoznakowane radiowozy marki BMW 330e xDrive plug-in oraz dwa oznakowane pojazdy marki Kia e-Niro.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.