Policjanci sprawdzali pojazdy pod kątem emisji spalin. Niektórzy kierowcy stracili dowody rejestracyjne

Spaliny samochodowe
Spaliny samochodowe | fot. Adobe Stock

Lubelska drogówka wzięła się za sprawność techniczną samochodów. Wczoraj prowadziła działania pod kątem emisji spalin przez samochody. Na 9 skontrolowanych samochodów 5 miało przekroczone limity.

Policja bada spaliny samochodów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą cykliczne kontrole emisji spalin przez samochody jeżdżące po ulicach Lublina. We wtorek (5.07) mundurowi skontrolowali 9 pojazdów.

Podczas prowadzonych działań policjanci użyli przyrządów kontrolno-pomiarowych, które sprawdziły jakość spalin wydostających się z rur wydechowych pojazdów.

Jak się okazało, aż w 5 przypadkach przekroczone zostały limity dopuszczalnej emisji spalin. Rekordzistą był kierowca busa marki mercedes. W jego przypadku urządzenie pomiarowe wskazało blisko 8-krotne przekroczenie dopuszczalnych norm.

Kierowcy, u których ujawniono naruszenia, stracili dowody rejestracyjne od swoich pojazdów. Dodatkowo policjanci nałożyli na nich mandaty karne.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mandatami powinny być obłożone stacje kontroli, przecież to one przepuszczają zadymiarzy.

  2. Gelo, stacje kontroli nie maja obowiązku badania jakości spalin w dieslach…

  3. Samochód benzynowy, jeśli dopiero co wyjadę z domu, też będzie przekraczał normy – zanim silnik się rozgrzeje zawsze tak jest. Ciekawe,czy o tym wiedzą