Policjanci sprawdzą emisję spalin. Kierowcom grozi zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

spaliny samochód
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

We wtorek na drogach w całej Polsce policjanci z drogówki będą prowadzili kontrole samochodów pod kątem nieprawidłowego działania silników i układów wydechowych.

We wtorek 28 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne o nazwie „SMOG”. Wtorkowa akcja rozpocznie się o godzinie 6:00 rano i potrwa do godz. 22:00. Weźmie w niej udział około 5 tys. policjantów.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.